cz en
 

Výstava Ivana Bukovského


Ve dnech 28. 4. až 26. 5. 2015 se v prostorách pastoračního centra kostela Sv. Ducha v Ostravě Výškovicích uskuteční výstava významného českého malíře Ivana Bukovského pod názvem „Útržky příběhů 2“.

Na této již třetí autorově výstavě v Ostravě představí Ivan Bukovský výběr obrazů z posledního tvůrčího období. Vedle děl s figurálními motivy, na starověká mystická a biblická témata, budou vystavena i díla, využívající ke svému výtvarnému sdělení písmových znaků z originálních starobiblických textů.

Ivan Bukovský (*1949) byl žákem profesora Jana Smetany na Akademii výtvarných umění v Praze (1971 – 1976). Je členem SVU Mánes, skupiny Lipany a Orbis Pictus: Evropa. Svými díly je zastoupen ve významných veřejných sbírkách v tuzemsku včetně Národní galerie a v soukromých sbírkách v Česku, Německu, Rusku, Itálii, Jižní Koreji, Izraeli, USA a jinde. Své obrazy vystavoval na celkem  osmdesáti samostatných a kolektivních výstavách  doma i v zahraničí.

Výstava obrazů Ivana Bukovského v Kostele Sv. Ducha je realizovaná v rámci spolupráce MA’MA Club Gallery a Římskokatolické farnosti Ostrava – Zábřehu při prezentaci současného výtvarného umění.

 

Petr Pivoda, kurátor MAMA Club Gallery

 

MA'MA café restaurant, Poděbradova 2738/16, Ostrava | Mapa stránek

Copyright © MA'MA café restaurant, Ostrava 2018


Zpět nahoru