cz en
 

Výstava Vladimíra Kopeckého


Ve dnech 12. 3. – 28. 4. 2015 se v prostorách MA’MA Club Gallery, Poděbradova 16, Ostrava koná výstava prací významného umělce a pedagoga Vladimíra Kopeckého, jeho bývalých spolupracovníků a některých žáků z doby jeho působení na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1990 – 2008).

 

Profesor akademický malíř Vladimír Kopecký patří k ikonám výtvarníků – pedagogů, bez nichž by české ateliérové sklo ve světě nikdy nesklidilo tolik uznání a obdivu. Právem se v souvislosti s profesorem Kopeckým a jeho žácích hovoří o tzv. „Kopeckého škole“. Pan profesor a jeho bývali studenti a spolupracovníci, kteří byli vyzváni k účasti, představují tři generace umělců, majících divákům co nabídnout a sdělit.

Koncepce kurátorsky a logisticky velmi náročné výstavy je organizátory chápána jako výzva k diskuzi nad otázkami se společným jmenovatelem: „Čím se lišil Kopeckého ateliér od jiných vysokoškolských sklářských ateliérů? Kde se bere loajalita jeho žáků a jejich hrdost na spolupráci s ním?“ Tyto a další podobné otázky si může informovaný divák při prohlídce výstavy pokládat. Ale především se může seznámit se současnou tvorbou jeho spolupracovníků a žáků, důstojně reprezentujících českou výtvarnou scénu v oblasti ateliérového skla, přičemž někteří autoři tuzemskou scénu výrazně přesahují.

Na relativně malé výstavní ploše galerie lze zhlédnout díla Mariána Volrába, odborného asistenta pana profesora, Josefa Divína, Kláry Horáčkové, Jitky Kamencové – Skuhravé, Song Mi Kim, Kateřiny Krausové, Aleny Matějka, Martiny Meletzké, Zdeňka Petra, Václava Řezáče, Lady Semecké, Jany Voldřichové a samozřejmě profesora Vladimíra Kopeckého, jehož světový umělecký věhlas je nesmírný a nezpochybnitelný.

Je oprávněné se domnívat, že výstava tohoto nebo podobného typu dosud nebyla v žádné galerii moravskoslezského regionu realizována. Právem ji galerie MA’MA považuje za prvořadou událost svého výstavního programu letošní sezóny. Současně tím vyjadřuje velkou úctu k životní dráze a práci významného umělce a pedagoga Pana profesora Vladimíra Kopeckého.

Kurátorem výstavy je Ing. Petr Pivoda

 

FOTOGALERIE

 

 

MA'MA café restaurant, Poděbradova 2738/16, Ostrava | Mapa stránek

Copyright © MA'MA café restaurant, Ostrava 2018


Zpět nahoru